Evde Kariyer

Ziyaretçi

Kayıt Ol

Home Agent * Evde Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Home Agent * Evde Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
Ev ortamında çalışmak isteyenlerin yapabilecekleri işlerden biri olan evde çağrı merkezi müşteri temsilcisi olma işi Home Agent olarak adlandırılıyor. İş firmalar tarafından prosedürlere uygun olarak uygulandığında kişiler için kaliteli bir iş ve kariyer yapma şansı sağlıyor. Ancak sigorta ya da yasal düzenlemeler konusunda detay oluşturmayan firmalar, bu işi kötü niyetli olarak da kullanabiliyor. Bu nedenle böyle bir iş dalına başvurmadan önce iş veren firmayı detaylı olarak araştırmak önem taşıyor.
Home Agent Nedir?
Home agent, evden çalışarak, çalışmış olduğunuz firmanın müşteri hizmetlerine gelen telefonları cevaplama ya da müşterilere ulaşma işidir. Bu iş için bazı firmalar, tablet, laptop, kulaklık ya da bilgisayar gibi cihazları çalışacak olan kişiye verirler. Verilen bu cihazlar kişinin aynı zamanda firmasıyla onlıne olarak bağlantı kurmasını sağlayacaktır. Bazı firmalar bu işi alan elemanlarına önceden kurs ya da seminer düzenleyerek işi tam anlamıyla edinmelerini sağlamaktadır. Örneğin Türkcell iletişim firması Home Agent çalışma sistemini benimsemiş ve aktif olarak kullanan bir şirkettir.
Herkes Home Agent Olabilir Mi?
Ev içinde çalışmak isteyen ve teknolojiyi kullanan herkesin yapabileceği bir iş olarak gösterilmesine rağmen Home Agent olmak için bazı özellikler olmazsa olmazlardır. Bu iş için;
  • Diksiyonu düzgün olmak,
  • Türkçe kurallarına uygun konuşmalar yapmak,
  • Üslup ve ses tonuna dikkat etmek
gibi detaylar önem taşırken sabırlı olmak da önemli bir detaydır.
Home Agent Olarak Çalışmak İsteyenler Nereye Başvuru Yapmalıdır?
Ev ortamında çalışmak ve kazanç sağlamak isteyenler için alternatif bir iş olan home agent'lik için;
  • Gazete ilanları,
  • İnternetteki kariyer siteleri,
  • Firmaların insan kaynakları
departmanlarına başvuru yapılabilmektedir. Bu kanallardan konunun tüm detayları edinilebilir.
Home Agent Olmanın Avantajları Nelerdir?
Home agentlik, kişilere sıcacık bir ortamda iş yapma ve para kazanma imkanı sunar. Home agent olarak çalışırken ev içindeki önceliklerinizi de ertelemek zorunda kalmazsınız. Hem evinizdeki sorumluluklarınızı yerine getirebilir hemde çalışarak para kazanabilirsiniz. Tam olarak iş motivasyonu sağlanabilmekteyken aynı zamanda verimli çalışma gibi de bir alternatif sağlar. Evde çalışıldığı için iş yerine ulaşma gibi bir sıkıntı da söz konusu olmadığından home agent olmanın birçok avantajı bulunmaktadır.
Home Agent Maaşları Ne Kadar?
Kaliteli bir firmayla çalışıldığında Home Agent maaşları ev ortamında çalışılmasına rağmen beklentileri karşılayacak düzeydedir. Bazı firmalar home agent olarak çalıştırdığı personeline 2 bin lira civarında ücret ödeyerek, sigorta ve prim gibi destekleri de sağlamaktadır. Home agent personel için asgari ücret seviyesinde maaş ödeyen firmalar da bulunmaktadır. Home agent olarak çalışmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta ise çalışmaya başlayacağı firmanın güvenilir oluşudur. Bu sebeple tercih yaparken firmanın kariyer ve konumuna dikkat etmek gerekir.

Paylaşım Tarihi:

11 Ara 2019 18:06

Yazan Kişi:

Emre KOÇ

Evde Kariyer Evde Kariyer Evde Kariyer

Paylaş:

Link:

Google AdSense 320 x 50